pixelhotel.eu

Jacek 14.12.2020

Bitcoin to sieć i Co to jest Bitcoin? jak i

Polecane: zobacz

"Co to jest Bitcoin?" - z tym pytaniem wciąż boryka się większość populacji naszej planety. Dlatego w tym artykule postaramy się wyjaśnić specyfikacje tego zasobu cyfrowego i pomysły, które ożywiły go.

Bitcoin to innowacyjna waluta epoki informacyjnej, zwana także złotem Internetu. Bitcoin (w skrócie BTC) to zdecentralizowana waluta, tj. mi. bez centralnej instytucji emitującej, niezależnej od banków, rządów i innych organizacji pośredniczących w jej wymianie. To waluta, która nie zna granic, dostępna wszędzie tam, gdzie dostępny jest Internet (lub sieć komórkowa). Bitcoin to waluta, którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z pominięciem banków i pośredników, a co za tym idzie:

  • drogie prowizje,
  • limity czasowe,
  • ograniczenia technologiczne.

Ponieważ niektóre z jego funkcji, takie jak pieniądz elektroniczny czy sposób przechowywania wartości, były już wielokrotnie opisywane, tym razem postaramy się zajrzeć do środka i jednocześnie fundamentów idei Bitcoin, aby udzielić najpełniejszej odpowiedzi na pytanie " co to jest Bitcoin? ".

Bitcoin to informacja

Informacje, do których każdy może uzyskać dostęp i które każdy może zweryfikować. Ponadto Bitcoin ma otwarty kod źródłowy, więc każdy może w każdej chwili zobaczyć, jak to działa. Oczywiście wymaga to znajomości technologii informatycznych.

Bitcoin to sieć

BTC jest walutą internetu i działa dzięki sieci P2P (tj. Takiej, w której wszyscy użytkownicy mają równe prawa). Nikt nie kontroluje ani nie zastępuje sieci Bitcoin. Infrastruktura ta nie ma dyrektora generalnego ani przełożonego właściciela, który bezpośrednio czerpałby korzyści z jej funkcjonowania. Bitcoin to cyfrowa waluta należąca do społeczności, w której każdy ma takie same prawa i przywileje. Dzięki temu, pomimo anonimowości każdego członka sieci z osobna, wszystkie działania są w pełni przejrzyste i widoczne dla innych uczestników "na pierwszy rzut oka".

to pieniądze bitcoin

Wszelkie zmiany wprowadzone w protokole bitcoin muszą zostać demokratycznie zatwierdzone przez odpowiednią liczbę użytkowników sieci. Sam twórca Bitcoina - Satoshi Nakamoto - niewiele miałby do powiedzenia na temat zmian w protokole w tej chwili, gdyby społeczność nie poparła jego pomysłów. Eliminuje to obawy, że ktoś kiedykolwiek będzie w stanie zablokować lub przywłaszczyć nasze Bitcoiny, o ile będziemy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Bitcoin jest oparty na matematyce i kryptografii. Jego kod zapobiega sztucznemu drukowaniu, blokowaniu lub fałszowaniu kryptowalut. Przy podstawowych środkach bezpieczeństwa Twoje bitcoiny nie mogą zostać skonfiskowane przez "siłę wyższą" (np. Rząd, bank, komornik, współmałżonek w rozwodzie itp. Bitcoin zapewnia więc 100% gwarancję własności Twoich pieniędzy.

Ograniczona podaż

Bitcoin to ograniczona waluta. W przeciwieństwie do banknotów, które tak naprawdę nie wiedzą, ile jest w obiegu, można stworzyć tylko 21 milionów bitcoinów. Na dzień pisania tego artykułu w obiegu jest 17 781 425 bitcoinów, czyli 85% wszystkich dostępnych zasobów. Aktualną ilość bitcoinów w obiegu można sprawdzić m.in. na stronie coinpaprika w zakładce "dostępne zasoby". Ograniczona podaż czyni go atutem odpornym na inflację. BTC to także waluta podzielna do 8 miejsc po przecinku, dzięki czemu niezależnie od tego, jaka będzie cena bitcoina za kilka lat, nadal będzie mógł nią płacić, np. sol. na kawę lub codzienne zakupy.

Bitcoin to anonimowa iw pełni przejrzysta waluta. Wszystkie transakcje w sieci są publiczne i można ich użyć do śledzenia pełnej ścieżki każdego krążącego bitcoina. Natomiast osoby dokonujące transakcji oraz osoby je otrzymujące są uwzględniane w rozliczeniach jedynie jako ciąg cyfr i znaków - tzw. Portfele publiczne.

  • Czy bitcoin może być pieniądzem?
  • to pieniądze bitcoin

Pieniądz to dobro materialne lub niematerialne, które jest powszechnie znane jako środek wymiany gospodarczej. W trosce o wygodę i równy współczynnik konwersji wyraża wszystkie ceny i wartości towarów lub usług. Kiedyś były to na przykład kamyki lub muszle, dziś mamy banknoty i salda zapisywane elektronicznie

Tagi: cryptocurrency,